Stowarzyszenie Profilaktyczno - Społeczne "Rodzina"

Idź do spisu treści

Menu główne

Jesienne Forum Trzeźwościowe

Archiwum wydarzeń > Rok 2013

12 października w Szkole Podstawowej w Krynkach miał miejsce wykład ks. Marka Dziewieckiego na temat "Uzależnienie jako utrata wolności". Był on głównym punktem Jesiennego Forum Trzeźwościowego połączonego z obchodami piętnastolecia istnienia stowarzyszenia "Rodzina" - organizatora spotkania.


Spotkanie profilaktyczne rozpoczęło się jak zwykle mszą św. w Krynkach. W szkole, gości powitał Sławomir Czarnecki - prezes "Rodziny". Na uroczystości obecni była Maria Adamczyk - radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Tomasz Ziewiec - przedstawiciel marszałka województwa świętokrzyskiego. Wszystkim osobom wspierającym stowarzyszenie wręczono upominki oraz statuetki z podziękowaniem. Do grupy samorządowców uczestniczących w spotkaniu należeli: wójt Andrzej Przygoda, przewodniczący rady Jerzy Stąporek wraz z radnymi. Na uroczystości byli także księża Wojciech Zdon, Krzysztof Orzeł i Rafał Kamiński. Jak co roku nie zabrakło przedstawicieli organizacji abstynenckich z województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego.
Obecnym bardzo podobał się wykład ks. Dziewieckiego - autorytetu w dziedzinie psychologii, wychowania i uzależnień. Na uroczystości były trzy torty dla świętujących rocznice abstynenckie - Pana Kazika (15 lat), Marka (3 lata) oraz Andrzeja (1 rok). Prezes Czarnecki dziękował władzom gminy oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów alkoholowych za wsparcie w ciągu całego piętnastoletniego okresu działalności "Rodziny". Następnie, obecni wysłuchali występów Angeliki Rybusińskiej, Natalii Kucharskiej, Marysi Zawłockiej i Konrada Gębury ze Studia Piosenki działającego przy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem i zabawą bezalkoholową przy muzyce zespołu „Sławex".

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego