Stowarzyszenie Profilaktyczno - Społeczne "Rodzina"

Idź do spisu treści

Menu główne

Noc Świętojańska

Archiwum wydarzeń > Rok 2013

Kilkaset osób uczestniczyło w festynie „Noc Świętojańska nad Zalewem Brodzkim". Na przystani wodnej w Brodach występowali lokalni artyści. Publiczność bawiła się przy włoskich przebojach. Przed zachodem Słońca zorganizowano inscenizację z puszczaniem wianków na środku zalewu. Dziewczęta zostały tam wywiezione nietypową tratwą.

Na scenie zaprezentowały się zespoły „Brodowianki", „Sołtyski" z gminy Pawłów oraz Orkiestra Polowa Polskich Drużyn Strzeleckich. Wykonawcy zostali nagrodzeni pucharami od Czesława Siekierskiego – Posła do Parlamentu Europejskiego. Wyróżnienia wręczał Tomasz Ziewiec – Prezes Zarządu Forum Młodych Ludowców w Starachowicach.
Gwiazdą wieczoru był duet „Sempre" śpiewający znane, włoskie przeboje. Zespół przyjechał wraz z tancerkami i muzykami. Duże brawa otrzymał też Igor Marinow – uczestnik programu „Must be the music". Na scenie występowały też wokalistki ze Studia Piosenki "Koliber". Dyskotekę dla wszystkich poprowadził zespół „Duo Coral".


Tradycyjne wianki
Przed wieczorem przyszedł czas na puszczanie wianków. Dziewczęta, niektóre w strojach czarownic w korowodzie przeszły nad brzeg, gdzie wsiadły na pokład nietypowej jednostki pływającej. Przewoźnikiem był Jerzy Moskalewicz - właściciel tratwy wyglądającej jak domek na wodzie. Przy śpiewie świętojańskich piosenek, na taflę zalewu kładziono zdobne wianki ze świecami.
Potem był czas na zabawę, którą poprowadził zespół „Duo Coral". W przerwie dyskoteki, efektowne przedstawienie dał Teatr Ognia „Draco". Imprezę zorganizowało stowarzyszenie „Rodzina"z Brodów. Festyn współfinansowany był przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego oraz przy wsparciu gminy Brody.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego